| Manyetik özellikler | Ilıman |
|---|---|
| Korozyon Direnci | Düşük |
| Tip | Alaşımlı çelik |
| Isı tedavisi | Gerekli |
| Yoğunluk | Yüksek |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
|---|---|
| Weldability | Moderate |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Carboncontent | 0.05% - 2.0% |
|---|---|
| Surface | Bright,black |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Materialtype | Alloy Steel |
| Dimensions | Customzied |
|---|---|
| Materialtype | Alloy Steel |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Specification | BV, SGS |
| Seviye | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| Çelik Sınıfı | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| Hoşgörü | OEM / DOM |
| Alaşım Veya Değil | Alaşım mı |
| Başvuru | Yapısal Çelik Çubuk |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Thickness | 3~200mm |
| Grade | Inconel 600 601 625 800 800ht 800H 901 925 926 718 |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Meltingpoint | 1425 - 1540 °C |
|---|---|
| Thickness | 3~200mm |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
| Dimensions | Customzied |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Thickness | 3~200mm |
| Malzeme | Inconel 713 600 601 617 625 690 718 Nikel Esaslı alaşımlı çelik çubuk tel levha bobin borusu |
|---|---|
| Türü | alaşımlı çubuk boru levha tel bobin |
| sınıf | Nikel Baz Alaşımlı |
| şekil | levha / şerit / boru / wrie / bar / vb |
| Standart | UNS, DIN, ASTM, SAE, ISO, ASME |